La 41a edició de la Mostra Literària d'Argentona va finalitzar ahir amb l'entrega de premis als guanyadors i guanyadores. L'acte es va celebrar a la Terrassa de l'Església i hi van assistir el regidor de Cultura, Quim Capdevila i l'alcaldessa, Montse Capdevila.
El consistori i el jurat, format per en Josep Lladó, Emília Illamola i Oriol Marfà, volen agrair a tots i totes les participants l'esforç i dedicació.
Les guanyadores i guanyadors passen ara a participar en la fase comarcal de la Mostra Literària del Maresme.
Guanyadors i guanyadores
GRUP A (de 6 a 8 anys)
Poesia
PREMI: Ian Cayetano Mera (Escola Sant Miquel del Cros) per 'La Por'
ACCÈSSIT: Youssef Chalfi (Escola Sant Miquel del Cros) per 'El sol i el mussol'
Prosa
PREMI: Nadia Grueso Pérez (Escola Sant Miquel del Cros) per 'El conte màgic'
ACCÈSSIT: Martí Jiménez (Escola Sant Miquel del Cros) per 'El circ més graciós del món'
GRUP B (De 9 a 11 anys)
Poesia
PREMI: Berta García (Escola Argentona) per 'Què puc fer'
ACCÈSSIT: Clàudia Fontcuberta (Escola Argentona) per 'El paisatge'
Prosa
PREMI: Ivet Palacios Mimbrero per 'Tots som amics'
ACCÈSSIT: Neyzan Sánchez Martínez (Escola Sant Miquel del Cros) per 'Venda de roses de Sant Jordi'
GRUP C (de 12 a 14 anys)
Poesia
PREMI: Eloy Lozano Acosta (Escola Sant Miquel del Cros) per 'El món està en perill'
GRUP D (de 12 a 14 anys)
Poesia
PREMI: Avril Parada López per 'Ales'
Prosa
ACCÈSSIT: Avril Parada López per 'Sentiments plasmats en un escrit'
GRUP E (de 19 a 25 anys)
Poesia
PREMI: Neus Fernández Benito per 'El roure cendrós'
Prosa
PREMI: Neus Fernández Benito per 'La loteria'
GRUP F (a partir de 26 anys)
Poesia
PREMI: Marcos Castillón Espezel per 'Topetia'
ACCÈSSIT: Natacha Fabregat Rossell per 'Territori de l'existir'
Prosa
PREMI: Anna Cabot Dalmau per 'Canibalisme'
ACCÈSSIT: Montserrat Casas Puerta per 'La catifa'
GRUP G (Diversitat funcional)
PREMI: Aleix López Rus per 'Les colònies dels gegants'
ACCÈSSIT: Joel Compte Moreno per 'El casament del segle'
MICRORELAT
Microrelat 1
PREMI: Margarita Rosa Quiroga Cárdenas per 'Caiguda lliure'
Microrelat 2
PREMI: Neus Fernández Benito per 'Infidelitat'
Microrelat 3
PREMI: Montserrat Casas Puerta per 'Plaer Gastronòmic'